czwartek, 25 czerwca 2009

MNSzlak na Sląsku

Nieprzetarty Szlak O/Śląski im. Marii Stelmach
Program terapeutyczno-wychowawczy opracowany przez Michała Stanowskiego, od XVII lat wdrażany na Lubelszczyźnie, zadomowił się n nas. Całoroczna praca z wolontariuszami i uczestnikami WTZ zwieńczona Spotkaniem Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS), które obejmuje: przegląd teatralny, wystawę prac plastycznych WTZ, konkurs poetycki i muzyczny.
http:// www.metis.pl/remository/Itemid,8/func,select/id,12/
REGIONALNY OŚRODEK METODYCZNO-EDUKACYJNY METIS W KATOWICACH
ul. Drozdów 21 i 17 40-530 Katowice metis@metis.pl 032 209 53 12 lub 14 fax: 032 209 53 13
Nieprzetarty Szlak NA ŚLĄSKU –GLIWICE http://www.kn-gliwice.edu.pl/ns/
REKREACYJNY KLUB NIEPRZETARTEGO SZLAKU to stowarzyszenie założone w 1995 roku przez osoby niepełnosprawne i pełnosprawne (jako kontynuacja tradycji i pracy środowiska Harcerstwa Niezależnego, Ruchu Promienistych, IKA...). Klub działa dla i wspólnie z osobami niepełnosprawnymi.
Działania te opierają się o szeroko pojętą integrację.
„Klub jest propozycją systemu wychowawczego tworzonego przez i dla dzieci i młodzieży z różnych środowisk społecznych, od osób niepełnosprawnych, poprzez środowiska ryzyka społecznego, aż do dzieci z tak zwanych dobrych domów”.
Główne cele i założenia stowarzyszenia, to:
-integracja i wychowanie osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych,
-wspieranie i ułatwianie amatorskiej działalności artystycznej osób niepełnosprawnych,
-rozwijanie kultury fizycznej, a w szczególności rekreacji ruchowej w środowiskach -uczniowskich niepełnosprawnych i pełnosprawnych,
-podnoszenie poziomu wyszkolenia wolontariuszy i wychowawców zajmujących się grupami artystycznymi osób niepełnosprawnych,
-tworzenie środowiska osób zajmujących się działalnością artystyczną osób niepełnosprawnych (do tej pory na terenie Lubelszczyzny, teraz również na Śląsku).
Obserwując działania a także efekty pracy NS na Lubelszczyźnie, pragniemy na Śląsku tę ideę zaszczepić i pielęgnować.
Grupa inicjatorów (Wojciech Kotylak, Barbara Spierzak, Katarzyna Niewiadomska, Grażyna Szafraniec, Adam Kasperek) spotykając się z ogromną życzliwością instytucji takich jak Kolegium Nauczycielskie, ROM-E Metis w Katowicach mogła rozpocząć działania.
Przy ogromnym wsparciu merytorycznym a także duchowym naszych przyjaciół z Lublina chcemy, by działania zapoczątkowane przez Michała Stanowskiego - koordynatora NS na Lubelszczyźnie także na terenie Śląska przyniosły tak znakomite rezultaty.
Barbara Spierzak kierownik ŚNS, tel. 032 209 53 12
Wojciech Kotylak koordynator ŚNS, tel.662 263 455 mail: woy @labedy.pl
Adam Kasperek organizator ŚNS tel. 504 509 977 mail: terapia_kasperek @wp.pl
Katarzyna Niewiadomska organizator ŚNS tel.660 188 111, mail: kaniewiadomska @wp.pl

dyplom a wyróżnienie
zdrowa rywalizacja to nie wyróżnianie się jako wywyższanie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz